Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 22:00

Історія

В 1871 році в містечку Стара Синява було засновано однокласне народне училище, яке охоплювало на початку ХХ століття лише 22% дітей шкільного віку. Відкриту в 1889 році школу грамоти згодом перетворили на церковно-парафіяльну. Після 1917 року скасовуються церковно-приходські школи, які створювалися в основному як навчальні заклади для дітей простого люду. У селах Пасічна, Пилява, Пилявка, Заставці, у містечку Стара Синява діяли однокласні (3-річні) і двокласні (5-річні). У 1925 році в Старій Синяві працювало 2 школи та гуртки з ліквідації неписьменності.

У тридцятих роках було ліквідовано неграмотність. В райцентрі відкрито семирічну школу, яка охоплювала 500 дітей, працювало 10 вчителів. Діти мали змогу здобувати освіту в семирічній та відкритій у 1934 році середній школах, школі для дорослих (тобто вечірній).

Створену в 1936 році середню школу робітничої молоді відвідувало близько 50 юнаків та дівчат. Успішно здійснювалася ліквідація неписьменності.

У роки Великої Вітчизняної війни на території Старої Синяви був встановлений «новий фашистський порядок», але школу в містечку німці не закрили. Тут навчалися всі бажаючі діти в 2 учителів: одна німкеня (дуже сувора, яка била дітей) і друга – місцева жителька, яку звали Ліна. Обов’язковим було вивчення німецької мови і української. Вивчали математику, географію. Було 7 класів. До цієї школи ходили не тільки жителі Старої Синяви, але  навколишніх сіл.

Нове приміщення Старосинявської середньої школи було відкрито  1973 року. Директором школи був Бедраківський Микола Йосипович, завучем – Вітомський Марко Ілліч, згодом – Козак Ганна Юхимівна.
У навчальному закладі працював і працює донині злагоджений високопрофесійний колектив педагогів. З 1985 року по 1996 рік директором школи був Цимбалістий Володимир Васильович, заступниками директора – Шафорост Надія Антонівна, Дроздовська Марія Григорівна, Куцоконь Ганна Василівна.

З 1996 року педагогічний колектив навчального закладу очолює Цимбаліста Неоніла Миколаївна, якій  допомагають заступники директора Зубенко Галина Миколаївна (1996р.), Гринчук Світлана Володимирівна (2001-2007рр.), Левчук Таміла Антонівна (2005-2007рр.), Попик Тетяна Гнатівна, Роздобудько Інна Федорівна, Ткачук Лариса Антонівна, Євтух Лариса Валер’янівна.

Завдяки величезним зусиллям адміністрації, педагогічного та учнівського колективу, батьків, громадськості з 2001 року на базі Старосинявської загальноосвітньої школи було створено заклад нового типу Старосинявський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія».