Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 21:57

Кабінет - експозиція

Урочисте відкриття кабінету-експозиції відбулося 10 березня 2010 року з нагоди 66 річниці визволення Старосинявського району від німецько-фашистських загарбників та 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Експозиція налічує 5 стендів: «Початок Другої світової війни», «Воєнні дії в 1941-1942 роках», «Війна в 1943 році», «Рух Опору та «новий порядок»», «Завершення війни»; 3 стенди з експонатами, 36 тек зі спогадами, біографічними даними ветеранів, учасників, Героїв Великої Вітчизняної війни на Старосинявщині. Зібрано фотографії, карти-схеми руху Радянської армії та партизанів, гетто в Старій Синяві, місця захоронення євреїв-жертв фашизму на Старосинявщині, особисті документи (посвідчення про нагороди, військові білети, довідки про перебування в рядах Радянської Армії, нагородні листи, архівні довідки про перебування на примусових роботах в Німеччині). Собур Оксані Василівні допомогу у збиранні матеріалів надали колеги-вчителі Левчук Таміла Антонівна, Євтух Лариса Валер’янівна, Романенко Тетяна Володимирівна, колишня вчителька нашої школи, краєзнавець Муравіцька Марія Іванівна, жителі Старої Синяви та За ставець Тарнавська Ольга Іванівна, Федорчук Віра Андріївна, педагогічний колектив Сьомаківської загальноосвітньої  школи. Оформила експозицію вчителька образотворчого мистецтва Романенко Тетяна Володимирівна. Роботу вчителя історії Собур Оксани Василівни було відзначено дипломом на обласній конференції, присвяченій музейній роботі до 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Роботу зі збору матеріалів та експонатів буде продовжено.