Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 21:58

Музей кімнатних рослин

Кімнатні рослини в школі – це зелена лабораторія, де діти самого різного віку набувають навиків спілкування з живою природою. Відповідно до вимог концепції про екологічне виховання в Старосинявському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» створено музей кімнатних рослин.

Музей кімнатних рослин заснований 1 вересня 2005 року. Керівник музею: Трончук Євгенія Андріївна, вчитель біології та хімії. Музейне приміщення: класна кімната, коридор. Загальна кількість експонатів – 150. музей має відділки: експозиційний, навчально-дослідний, лабораторно-селекційний. Завдання музею: проведення лабораторних і практичних занять, передбачених навчальними програмами з предметів природничого циклу; формування практичних умінь та навичок при вивченні, спостереженні та догляді за рослинами; організація науково-дослідницької та природоохоронної роботи учнів.

Під час проведення уроків і позакласної роботи з біології в музеї вирощено 150 кімнатних рослин, з них 100 різних видів і належать до 41 родини. Найчисельнішими є родини Бегонієві, Лілійні, Бальзамінові, Молочаєві, Товстянкові. Піклуються про своїх менших друзів члени гуртка «Юні квітникарі», рада музею. Та учні 10-А класу. В музеї є рослини з усіх куточків світу. Для кожної з них створені умови, які наближені до того середовища, звідки вони родом. Рослинний світ музею задаровує всіх своєю красою. Дивовижні цикламени та бегонії вражають усіма барвами веселки, рожеві «ангельські труби» бругмансії, пишні бальзаміни, вибагливі фіалки, чудернацькі екзотичні рео та пурпурові кислиці, широколисті монстери та банани – звеселяють око всіх, хто завітає до школи-гімназії. Адже вирощування рослин сприяє естетичному вихованню учнів, бо кожній людині приємно, коли її оточує прекрасний і незвичний світ рослин.