Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 21:55

Учнівське самоврядування

Наша молодь вчитися самостійно приймати рішення, працювати відповідно до своїх рішень і нести за них відповідальність. Адже розвинутим є те суспільство, в якому всім людям доступна участь у формуванні життя, заснованого на гідності. Діти не можуть розвиватися, якщо вони пасивні, якщо просто спостерігають, якщо довідуються про головні життєві принципи від когось. Саме в процесі безпосередньої участі вони набувають досвіду, формують навички; в них з’являється захоплення, впевненість у своїх силах, необхідні знання. Розвиток окремих особистостей зумовлює соціальну активність молоді.

Діяльність учнівського самоврядування в Старосинявському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» скеровується на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, реалізацію вимог режиму роботи школи, на розвиток ініціативи та творчої самодіяльності учнів, реалізацію їх прав та обов’язків. При організації діяльності учнівського самоврядування  ми насамперед керуємося законодавчою базою (Всезагальна декларація прав людини, Конституція України, Конвенція про права дитини, Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статут навчального закладу).

Про те, що школярі можуть брати участь у громадському управлінні закладом освіти, зазначено в п.1 ст. 51 Закону України «Про освіту». Це дає можливість гімназистам брати безпосередню участь в обговоренні, вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, побуту. Нормативно-правова база, творчість, інтелект, професійні якості фахівців сприяють участі дітей у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, гуртках, групах за інтересами. Молодь вільно виражає свої погляди й переконання.

Учнівське самоврядування нашого навчального закладу працює за таким принципом: «Самі вирішили – самі зробили – самі відповідаємо».  Цінність полягає в тому, що учні школи-гімназії глибоко й всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків. Діти, які ростуть в атмосфері участі краще навчаються, досягають вищих рівнів морального розвитку. Вони активні в громадському житті, у них менше психологічних та соціальних проблем. Наша молодь прагне зробити своє життя більш цікавим і змістовним, не ховається за дотепно-цинічними словами, не соромиться таких якостей, як активна життєва позиція.

Вищим колегіальним керівним органом управління Старосинявського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» є рада школи. До її складу входять представники від педагогічного, батьківського й учнівського колективів. Головує у раді школи представник педагогічного колективу, голос якого при рівності голосів «за» і «проти» є вирішальним.  Рада школи збирається не менше чотирьох разів на рік, обговорює і вирішує стратегічні питання діяльності школи-гімназії, координує діяльність педагогічної, батьківської та ради гімназистів, співпрацює з громадськістю, проводить індивідуальну роботу з батьками, які ухиляються від виховання дітей, не створюють їм належних умов для навчання.

На загальних зборах учнів гімназійних класів обирається рада гімназистів.