Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 21:49

Обдаровані діти

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта,  гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом  створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді.

Працюючи над проблемним питанням «Удосконалення уроку як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня» , колектив Старосинявського НВК ставить за мету виявити і допомогти учневі розвинути інтелектуальні та творчі здібності, природні задатки , створити сприятливі умови для розвитку здібностей школярів, підвищити соціальний статус обдарованої молоді.

Для досягнення поставленої мети у школі-гімназії створена і постійно вдосконалюється система роботи з обдарованою молоддю, яка є сукупністю змісту,  методів, форм, прийомів та засобів, які ставлять дитину в умови суб’єкта творчої діяльності. З цією метою розроблена програма роботи з обдарованою молоддю, яка містить слідуючі розділи :

І. Психолого-педагогічні аспекти реалізації програми .

ІІ. Науково-методичні аспекти.

ІІІ. Робота з кадрами.

IY. Виявлення обдарованої молоді і створення умов для її розвитку. Забезпечення доступності позашкільної освіти.

Y. Забезпечення соціально-правових гарантій.

У школі працює творча група вчителів, яка розробляє рекомендації щодо  системи пошуку обдарованих дітей , пам’ятки вчителям, класним керівникам щодо розвитку творчих здібностей.

Відповідно до структури роботи з обдарованою молоддю дана робота проводиться як в груповій так і індивідуальній формах.

У школі здійснюється поглиблене вивчення предметів : української мови та літератури, історії, правознавства, трудового навчання, іноземних мов. У старшій школі здійснюється профільне навчання (філологічний , суспільно-гуманітарний , природничий, технологічний профілі),   а також забезпечується допрофільна підготовка учнів в межах округу.

В гімназії організована робота секцій, предметних гуртків, гуртків за інтересами. Ведеться робота по залученню учнів до інтелектуальних конкурсів : знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Міжнародного фізичного конкурсу «Левеня», Міжнародного природничого конкурсу «Колосок» участь учнів в заочних інтернет – олімпіадах з математики та інформатики, науково-дослідницька роботах в рамках МАН.

Розвитку творчих здібностей учнів сприяють проведення у школі  предметних тижнів, щорічних конкурсів, в ході яких проводяться : виставки творчих робіт учнів, турніри знавців, інтелектуальтно-розважальні ігри, науково-практичні конференції , комп’ютерні презентації творчих робіт, працює інформаційний центр.

Однією з ефективних форм роботи з обдарованою молоддю нашого закладу є створення умов для отримання освіти в позашкільних закладах . Школа співпрацює з Будинком творчості школяра, юнацько-спортивною школою, музичною школою. На базі цих закладів у школі працюють гуртки :   хореографії, хорового і вокального співу, секції МАН, спортивні секції.

Учні школи є учасниками, переможцями  шкільних та районних,  олімпіад, Всеукраїнських конкурсів.

>
Переможці І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка у 2015/2016 навчальному році
Переможці, призери та учасники ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка у 2015/2016 навчальному році
Переможці І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметівучнів Старосинявського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» 2015-2016 навчальний рік