Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 16.09.2024, 22:03

Правове виховання

Правове виховання як засіб підвищення рівня правосвідомості

Правове виховання в Старосинявському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» здійснюється відповідно до  Конституції України, Програми правової освіти населення та річного плану роботи навчального закладу. Школа-гімназія активно співпрацює з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, громадськістю, органами охорони здоров’я, соціальними службами та батьками, щоб охопити всі форми і методи правового виховання підростаючого покоління. Однією із складових правового виховання в Старосинявському НВК є діяльність самодіяльного дитячо-юнацького об’єднання Козацька республіка, яке будує свою роботу на принципах добровільності, демократії та самоврядування. Працює клуб «Підліток і закон» (керівник Цирульник Л.М.), волонтерський клуб «За здоровий спосіб життя» (керівник Гречковська Л.П.).

З метою попередження злочинності і правопорушень  серед учнівської молоді адміністрацією та педагогічним колективом школи-гімназії розроблено заходи щодо правового виховання, видано відповідні накази. Розроблено систему роботи з попередження злочинності і правопорушень, яка передбачає роботу семінарів для батьків, засідань «круглих столів», залучення практичного психолога, лікаря-нарколога, представників служби у справах дітей Старосинявської райдержадміністрації, кримінальної міліції у справах неповнолітніх, громадських організацій, юридичних осіб. Організовано соціально-педагогічну допомогу учням і сім’ям, які потребують особливої уваги.

Випадки скоєння правопорушень учнями навчального  закладу трапляються вкрай рідко, тому що педагогічним колективом Старосинявського НВК своєчасно виявляється  негативний  вплив сім’ї і дорослих на поведінку підлітків. Проводиться значна робота з ліквідації цих впливів, виявляємо неформальних лідерів і залучаємо їх до роботи, цікавої й захоплюючої насамперед для них. Чим спрямовуємо їх енергію й організаторські здібності в правильне русло, оберігаємо від негативних вчинків.

Психологом школи-гімназії  Гречковською Л.П. розроблені тренінги для роботи з важковиховуваними учнями, ведуться психологічні спостереження за підлітками, схильними до правопорушень.

Класні керівники, класоводи, вихователі груп продовженого дня, керівники гуртків систематично проводять бесіди, лекції, диспути, «круглі столи», батьківські всеобучі з питань правого виховання учнів.

Дирекцією Старосинявського НВК встановлений систематичний контроль за якістю викладання суспільних дисциплін, що дає змогу підвищити їх роль у формуванні здорового способу життя учнів, тісніше пов’язувати навчання і виховання.

В школі створено комісію із запобігання правопорушень серед учнів, яка контролює роботу з профілактики правопорушень серед школярів, індивідуальну роботу практичного психолога, класних керівників, педагога-організатора з учнями «групи ризику», що перебувають на внутрішкільному обліку.

Члени клубу «Підліток і закон» систематично інформують шкільну громаду про їхні права і обов’язки, про важливість дотримуватися Закону, про відповідальність дітей та їхніх батьків за вчинення злочинів неповнолітніми. Шкільна команда «Еврика» посіла І місце у відбірковому турі районного етапу Всеукраїнського правового турніру «Знавці права» та ІІ місце у відбірковому турі обласного етапу Всеукраїнського правового турніру «Знавці права», за що нагороджена почесними грамотами.

Представники педагогічного колективу школи-гімназії брали участь в обласній інтернет-нараді, де розглядалися питання щодо запобігання правопорушень серед школярів та правого виховання підростаючого покоління.

У навчальному закладі систематично проводяться рейди «Підліток», «Урок», які дають можливість вчасно запобігати чинникам, що ведуть до правопорушень. Особливу увагу звертаємо на співпрацю з батьками та особами, що їх замінюють.

Педагоги Старосинявського НВК активно співпрацюють із Дитячою юнацькою спортивною школою, Будинком творчості школяра, Дитячою музичною школою, де учні школи-гімназії досягають значних результатів.